Esita küsimus elik@nlib.ee

Holland otsib kompromissi EL-Ukraina leppe allkirjastamiseks

01.11.2016

Hollandi valitsus otsib õiguslikult siduvat kompromissi, mis võimaldaks allkirjastada Euroopa Liidu ja Ukraina assotsiatsioonileppe, mille Hollandi valijad referendumil tagasi lükkasid.

Hollandi peaminister Mark Rutte märkis esmaspäeval kirjas parlamendisaadikutele, et tahab läbi rääkida teksti üle, mis kinnitaks selgelt, et assotsiatsioonilepe ei tähenda automaatset sammu Ukraina täisliikmestaatuse poole, et sellega ei kaasne kollektiivseid julgeolekutagatisi ega kohustusi sõjaliseks abiks ning et see ei anna ukrainlastele õigust EL-is töötamiseks, vahendasid BNS, Unian jt.

Rutte on varem öelnud, et euroskeptikute korraldatud referendum Ukraina ja Euroopa Liidu tihedamate sidemete üle, mille valijad kindlalt tagasi lükkasid, oli “katastroof”.

“Olen kindlalt referendumite vastu ning eriti kindlalt rahvusvaheliste lepete referendumile panemise vastu, kuna sellel ei ole mingit mõtet, nagu näitas Hollandi hääletus,” ütles Rutte Euroopa Parlamendi saadikute konverentsil. “Selle referendumi tulemused olid katastroofilised.”

Loe edasi: uudised.err.ee