Esita küsimus elik@nlib.ee

Hanso: Cameron mõistab, et EL-ist lahkumine pole Suurbritannia huvides

03.06.2015

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Hannes Hanso (SDE) arvates pole ühest vastust küsimusele, kas Suurbritannia saaks hakkama ka Euroopa Liitu kuulumata. Samas arvab Hanso, et referendum euroliidu liikmelisuse üle korraldatakse saareriigis tekkinud euroskepsise leevendamiseks.

“Kui me vaatame, mida arvavad Ühendkuningriigi ettevõtjad, kes majandust üleval hoiavad, siis nende vastus on üsna selge, et Suurbritannia peaks tulevikus kuuluma Euroopa Liitu,” selgitas Hanso ETV saates “Terevisioon”.

Eraldi küsimus on, kas euroliitu peaks reformima või mitte. Väliskomisjoni esimehe hinnangul on Euroopa Liidu tugevuseks probleemide lahendamine, sest kui liidu sees on tekkinud kriisi tõttu n-ö “punnistus”, siis lastakse omavahel lahendust otsides sellest aur välja ja õpitakse tehtud vigadest.

“Kõik majandusühenduses toimunud kriisid on pigem seda tugevamaks teinud,” arvas Hanso. Seetõttu usub ta, et Suurbritannia Euroopa Liidu liikmelisuse üle otsustavas referendumis, mis tuleb enne 2017. aasta lõppu ära teha, ei ole mitte midagi traagilist.

 

Loe edasi: uudised.err.ee