Esita küsimus elik@nlib.ee

Hammond: ELi ühisturult väljajäämisel võivad britid oma majandusmudelit muuta

16.01.2017

Suurbritannia võib konkurentsivõime taastamiseks oma majandusmudelit muuta, kui ta peaks Euroopa Liidust ilma turulepääsuleppeta lahkuma, ütles Briti rahandusminister Phillip Hammond pühapäeval ajalehes Welt am Sonntag avaldatud intervjuus.

On vihjatud, et britid võivad Brexiti-läbirääkimisel suurema kaalu saavutamiseks kasutada ettevõtete maksustamise teemat. Hammond ütles intervjuus, et loodetavasti jääb Suurbritannia majandus samalaadseks nagu Euroopa oma nii maksu- kui regulatsioonisüsteemide poolest, vahendas Reuters.

“Kuid kui meid sunnitakse millekski muuks, siis peame muutuma millekski muuks,” vastas Hammond otsesõnalisele küsimusele, kas britid plaanivad ettevõtete tulumaksu vähendada.

“Kui meil puudub ligipääs Euroopa turule, kui meid välja jäetakse, kui Suurbritannia lahkub Euroopa Liidust ilma leppeta turgudele pääsemiseks, siis võib see meile vähemalt lühiajaliselt majanduslikku kahju tuua,” sõnas rahandusminister. “Sellisel juhul oleme sunnitud muutma oma majandusmudelit ja muutma oma konkurentsivõime taastamise mudelit”.

 

Loe edasi: uudised.err.ee