Esita küsimus elik@nlib.ee

Frank-Walter Steinmeier: Saksamaa ja Eesti – muutlik minevik, ühine tulevik

25.08.2017

Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier tuletas 23. augustil Eesti Teaduste Akadeemias peetud kõnes meelde, et me ei ole üksinda. «Teie julgeolek on meie julgeolek. Selle tunnistamine ei ole vaid meie transatlantilise liidu vastastikuse abistamise lubaduse osa, vaid see tuleneb ka 23. augusti õppetundidest,» rääkis riigipea.

Austatud proua president, austatud härra peaminister, austatud Eesti valitsuse ja parlamendi liikmed, austatud härra akadeemia president Soomere, austatud proua õiguskantsler Madise, mu daamid ja härrad.

I. Euroopa mälestuspäev

Täna on 23. august – ja mul on hea meel, et saan seda päeva veeta siin koos teiega. Tunnen siirast rõõmu ja tänu, et teie kui eestlased võtate meid, sakslasi, sel päeval vastu kui sõpru.

Täna on 23. august – ja sel päeval lasuv ajaloo koorem on eriti raske.

See päev meenutab meile, kes me oleme sõbrad, et riikide ja rahvaste vaheline sõprus ei ole kunagi iseenesestmõistetav. Et see võideldi tihti kätte kannatusterohkelt – ja et seda peab hoolikalt hoidma. Miski muu ei vääri meie hoolt nii palju kui rahvastevaheline sõprus Euroopa Liidus.

Loe edasi: postimees.ee