Esita küsimus elik@nlib.ee

Facebook Live president Tajaniga: kuidas läheb Euroopa Liidul?

12.09.2017

Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani vastab küsimustele ELi käekäigu kohta Facebook Live’is teisipäeval, 12. septembril.

Kolmapäeval on Strasbourgi täiskogul kavas iga-aastane debatt olukorrast Euroopa Liidus, mis algab Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri kõnega.

Päev enne debatti – teisipäeval, Eesti aja järgi kell 19.30 – astub parlamendi president Tajani üles Facebook Live’ivahendusel. Kui Sul on huvi Euroopa Liidu tuleviku või Euroopa Parlamendi tegemiste kohta, siis saad oma küsimuse esitada meie FB lehel.

Veebivestlust Tajaniga on võimalik jälgida ka Periscope’i vahendusel ja samuti saab seal samas esitada küsimusi.

Intervjuud kannab üle ka parlamendi Instagrami konto. Snapchatis saab oma küsimuse postitada kasutades meie kasutajanime „europarl“.

President Tajani

Antonio Tajani valiti esmakordselt Euroopa Parlamendi liikmeks 1994. aastal. Temast sai Euroopa Komisjoni transpordivolinik 2008. aastal ning 2010 võttis ta üle tööstuse ja ettevõtluse eest vastutava voliniku ameti.

Pärast Euroopa valimisi 2014. aastal sai temast parlamendi esimene asepresident. Tänavu jaanuaris valisid saadikud ta endale presidendiks.

Debatt olukorrast Euroopa Liidus toimub parlamendis igal aastal septembris, olles avalöögiks uuele poliithooajale. President Juncker annab parlamendiliikmetele ülevaate Euroopa Komisjoni viimase 12 kuu tegemistest ja tutvustab peagi esitatavaid uusi algatusi kolmapäeva hommikul kell 10.00.

Komisjoni juhi pöördumisele järgneb debatt saadikutega, kui sõna saab kogu poliitiline spekter. Arutelu käigus tulevad käsitlusele Euroopa jaoks aktuaalsed teemad, sealhulgas Brexiti kõnelused, mure julgeoleku pärast ja majandusliidu süvendamine.

Jälgi arutelu olukorrast Euroopa Liidus meie spetsiaalsel veebilehel. Samuti on kolmapäeval töös Storify-ülekanne.

Allikas: europarl.europa.eu