Esita küsimus elik@nlib.ee

Eurovolinik hoiatab: Eesti eelarvemiinus tuleb komisjoni hinnangul suurem, kui rahandusministeerium prognoosib

03.11.2017

Euroopa Komisjoni asepresident Valdis Dombrovskis ütles intervjuus Ärilehele, et headel aegadel tuleb kriisiks valmistuda, sest kriis tuleb varem või hiljem nagunii.

Euroopa Komisjoni asepresident, Läti endine peaminister Valdis Dombrovskis rõhutas nädala algul Tallinnas peetud Euroopa Liidu parlamentide konverentsil esinedes, et ka heal ajal on riikidel vaja eelarve tasakaalus hoida.

Kohtusite rahandusminister Toomas Tõnistega, kes on järgmise aasta riigieelarve miinusesse laskmise pärast Eestis kõvasti kriitikat saanud. Kas ka teie kritiseerite?

Arutasime Tõnistega majandus- ja rahaliidu tugevdamist ning selle ühe nurgakivi, pangandusliidu arendamise küsimusi. Rääkisime ka peagi avalikustatavatest riigipõhistest soovitustest ja hinnangust euroala liikmesriikide tuleva aasta eelarvekavadele. Kõigepealt tuleb märkida, et Eesti majandusnäitajad on head, riiklik kasvuprognoos 4,3%. Järgmisel nädalal avaldab Euroopa Komisjon omapoolse majandusprognoosi, mis kinnitab Eesti tugevat majanduse seisu. Küll aga on Eesti valitsus hinnanud 2018. aasta struktuurseks puudujäägiks 0,3% SKT-st, kuid komisjoni hinnangute järgi kujuneb eelarvepuudujääk suuremaks. Kahjuks ei saa ma veel anda täpseid arve.

Loe edasi: arileht.delfi.ee