Esita küsimus elik@nlib.ee

Eurosaadikud: Ansipi avaldust volinikuna jätkamise teemal ei tasu võtta lõpliku tõena

09.06.2016

Eurosaadikud Yana Toom, Marju Lauristin aga ka Kaja Kallas arvavad, et Andrus Ansipi avaldus mitte kandideerida teiseks voliniku ametiajaks pole lõplik ja on tingitud koduigatusest ja pingelisest tööst.

Andrus Ansip teatas teisipäeval Vikerraadio saates Reporteritund, et tema praegune Euroopa komisjoni voliniku aemetiaeg jääb esimeseks ja viimaseks. Euroopa parlamendi Eestist valitud saadikute sõnul on Ansipil piisavalt aega ümber mõelda ja leida motivatsiooni jätkata, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Yana Toomi sõnul võib Ansipi puhul olla erinevaid aspekte, miks ta selle avalduse just nüüd tegi.

“Võib-olla on see lihtsalt märk sellest, et ta on väsinud, tal on kõrini. Või siis see on sõnum teistele, et tema sõltumatus nüüd on natuke kasvanud. Aga tegelikult on kahju, sest ausalt öeldes, nagu te teate, ma pole Ansipi suur fänn, aga on ikka hea, kui on selline kodumaine inimene, kellega saab asju ajada ja arutada. Ja tal on väga selge arusaam sellest valdkonnast, millega ta tegeleb. Paraku ma ei näe siin ühtegi teist liikmesriiki, kellel oleks selline pädevus selles valdkonnas,” ütles Toom.

Ansipi erakonnakaaslane, Kaja Kallas ütles, et temale tuli Ansipi avaldus üllatusena, varem sellest juttu pole olnud.

“Tegelikult on alles teine aasta ja ma arvan, et Andrus Ansip võib ka väga palju oma meelt muuta selle aja jooksul, kui ta sellesse töösse võibolla paremini sisse elab. Nii, et miks mitte teist ametiaega proovida? Võib-olla tal on mingid paremad plaanid muidugi,” kommenteeris Kallas.

Kallase sõnul on Ansipil digitaalse ühisturu teemadega väga palju tegemist ning varajane teade, et ta teist ametiaega ei soovi volinik olla, Kallase hinnangul Ansipi algatusi kuidagi pärssima ega forsseerima ei asu.

 

Loe edasi: uudised.err.ee