Esita küsimus elik@nlib.ee

Eurorühm Tallinnas: riike pole võimalik ega mõistlik rahaliitu sundida

18.09.2017

Euroala laiendamise ja tugevdamise nimel tuleb pidevalt tööd teha, kuid ühtegi riiki ei peaks survestama nende enda initsiatiivita liitu astuma, leidsid Euroopa Liidu rahandusministrid eurogrupi kohtumisel Tallinnas.

Eurogrupi kohtumisel tuli poliitikutel vastata ajakirjanike korduvatele küsimustele euroala laiendamise kohta. Küsimus tõukus kolmapäeval Jean-Claude Junckeri peetud aastakõnest, milles ütles Euroopa Komisjoni juht, et kõik Euroopa Liidu liikmesriigid peaksid püüdlema euro kasutuselevõtu poole.

Euroala poliitikud kinnitasid pressikonverentsil, et kedagi euroalaga liituma ei sunnita, kuid rahaliidu tõhustamise nimel tuleb kõvasti töötada. “Loomulikult oleme täiel määral Junckeriga nõus, et euro on Euroopa Liidu valuuta, see on selgesti ka aluslepingutes kirjas,” sõnas Euroopa Keskpanga juhatuse liige Benoit Coeuré. “Juncker meenutas ka õigesti seda, et kõik liimesriigid, välja arvatud Ühendkuningriik ja Taani, kellel on selles osas erandid, on kohustatud kunagi liituma, kui nad täidavad neid lähenemise kriteeriume.”

Loe edasi: uudised.err.ee