Esita küsimus elik@nlib.ee

Europarlament andis Simsonile rohelise tule

04.10.2019

Eesti Euroopa Komisjoni volinikukandidaat Kadri Simson näitas Euroopa Parlamendi kuulamisel energeetikavaldkonnas orienteerumist, aga mitte veenvat poliitilist visiooni. Parlamendifraktsioonid andsid pärast esialgset kahtlemist talle siiski rohelise tule ja lisaküsimusi esitama ei hakka.

Kadri Simsonil tuli selgitada eelkõige seda, kuidas Euroopa energeetikas kliimaneutraalsuseni jõuda ja mida see majanduslikult tähendab, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Teravaimad küsimused puudutasid Eesti ja Kadri Simsoni isiklikku poliitilist pühendumust.

“Eesti oli kliimaneutraalsuse eesmärgi vastu Euroopa Liidu ülemkogul ja sellel olid tagajärjed New Yorgis. Euroopa Liit ei saanud näidata pühendumust kliimaneutraalsuse saavutamisel ja ma tahaksin mõista teie isiklikku rolli selles küsimuses,” küsis Euroopa Parlamendi Rahvapartei (EPP) fraktsiooni liige Peter Liese Simsonilt.

“Eesti positsioon ei olnud selle vastu. Eestil oli lihtsalt vaja rohkem aega oma protseduurideks ja üks sellest oli mõjuhinnang, mida me peame tegema, et jõuda kliimaneutraalsuseni 2050. aastaks. Kui te küsite minu isikliku pühendumuse kohta, siis jah, ma toetan kliimaneutraalsust,” vastas talle Simson.

 

Loe edasi: err.ee