Esita küsimus elik@nlib.ee

Europarlamendi saadikud: riikide sotsiaalhoolekande korraldus on nende endi otsustada

18.12.2015

Sotsiaalministeeriumi kinnitusel soovib Euroopa Komisjon, et regionaalarengufondist toetatavad erihoolekandeasutused paikneksid tiheasustusega aladel, mis Eestis tähendab 300 elanikuga kohta. Euroopa Parlamendi Eesti liikmed aga leiavad, et Komisjon on ette andnud suunise, mitte konkreetse käsu.

Sotsiaalministeeriumi sotsiaalala asekantsleri Rait Kuuse sõnul soovitakse “Erihoolekandeasutuste reorganiseerimise määrusega” eelkõige toetada seda, et kinni pandaks suured nõukogudeaegsed hoolekandeasutused, mille elanikud ei pääse ligi avalikele teenustele, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Lisaks soovitakse luua ligi 200 uut teenuskohta. Selle jaoks saadakse 85 protsendi ulatuses raha Euroopa regionaalarengu fondist.

Toetuse taotlemiseks on määruses paika pandud ka tingimused. Näiteks peaks abikõlbulikud erihoolekandeasutused paiknema vähemalt 300 elanikuga asulas. Sellest tulenevalt ei saa toetust taotleda näiteks Tartu lähedale Haaslava valda planeeritud Maarja Päikesekodu.

Kuuse sõnul on täpne elanike arv küll Eesti poolt paika pandud, kuid Euroopa Komisjon on öelnud, et toetatavad kohad peaksid olema tiheasustusega aladel.

 

Loe edasi: uudised.err.ee