Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopaliku eluviisi volinikukoht tekitab Eesti eurosaadikutes segadust

19.09.2019

Euroopaliku eluviisi kaitse volinikukoht Euroopa Komisjonis tekitab Eesti Euroopa Parlamendi liikmete seas segadust, kinnitasid Andrus Ansip (RE), Marina Kaljurand (SDE), Sven Mikser (SDE), Jaak Madison (EKRE) ja Urmas Paet (RE) Vikerraadio saates “Reporteritund”.

“See on suur mull, ebamäärane mõiste. Ja tegelikult peidetakse selle taha migratsiooniga tegelemist ja ka teisi teemasid. Minu küsimus on, et miks ei öelda ausalt välja, et see portfell tegeleb ka migratsiooniga ja ka teiste küsimustega,” küsis saates Marina Kaljurand.

“Ma olen kindel, et minul Jaak Madisoniga ei ole ühed ja samad euroopalikud väärtused. See nimetus on tekitanud küsimusi sotsiaaldemokraatide seas, roheliste seas ja ka Kreekas – kreeklased ise küsivad, miks pandi nende volinikule selline imelik portfell. Selle portfelli kaitseks on välja tulnud von der Leyeni erakonnakaaslased EPP-st ja Manfred Weber,” lisas Kaljurand.

Kaljuranna sõnul tahab ta selle portfelli kohta saada rohkem infot ning peab õigeks portfelli nime ümbernimetamist.

Jaak Madison ütles Kaljurannale, et kindlasti on neil erinev arusaam euroopalikest väärtustest. “Aga on lootustandev see, et me vähemalt juba räägime sellest. Ja kindlasti peavad selles debatis olema esindatud ka paremkonservatiivsete liikmete sõna, et rääkida ka nendest ohtudest, mis ohustavad meie tavapärast euroopalikku eluviisi.”

Ka Jaak Madison ei osanud pakkuda, millega täpselt kõnealune volinik tegelema hakkab.

 

Loe edasi: err.ee