Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Ülemkogu ei toonud selgust Eesti eesistumise suhtes

30.06.2016

Eesti lootis küll Euroopa Ülemkogult saada selguse, kas 2018. aasta esimeseks pooleks kavandatud Euroopa Liidu (EL) eesistumine tuleb Ühendkuningriigi lahkumisotsuse tõttu varasemaks tuua või seda pikendada, kuid asjata.
Tagasiastumisest teatanud ja seetõttu viimast korda ülemkogul osalenud Briti peaminister David Cameron ütles teistele riigijuhtidele, et neil tuleb oodata tema järeltulija otsust, kas Ühendkuningriik soovib 2017. aasta teiseks pooleks määratud eesistumisega edasi minna.

“Meid stöörib pisut, et ta ei olnud valmis ütlema midagi 2017nda II pooleks kavandatud UK eesistumise nihutamise kohta,” kirjutas oma bogis Eesti alaline esindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas. “Meil hakkab kiireks minema, juuli jooksul tuleb selgus saada, kas peame enda oma pool aastat varasemaks tooma.”

“Cameronil ei muud uut. Tema ei käivita artikkel 50 ega tee ka muid liikmesust puudutavaid otsuseid,” lisas Maasikas.

EUObserveri andmeil eelistaks Ühendkuningriigi eel eesistumist hoidev Malta, et Eesti eesistumisperiood toodaks poole aasta võrra ettepoole.

Malta peaminister ütles siiski, et ta on avatud ka kõnelustele Ühendkuningriigi perioodi poolitamise suhtes Eestiga ning ka selle üle, et Malta eesistumine kestab poole aasta asemel terve aasta.

 

Loe edasi: uudised.err.ee