Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Ülemkogu eesistuja ja Euroopa Komisjoni president osalevad Eesti eesistumise avapidustustel

28.06.2017

Neljapäeval, 29. juunil saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni liikmed eesotsas komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga. Samaaegselt on Tallinnas töövisiidil ka Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk. Kõrgetasemelised visiidid on avalöögiks Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele, mis algab laupäeval, 1. juulil ning kestab käesoleva aasta 31. detsembrini.

Ülemkogu eesistuja Donald Tusk kohtub visiidi käigus peaminister Jüri Ratasega, kellega ühiselt arutatakse teisel poolaastal aset leidvate Euroopa Liidu tippkohtumiste ettevalmistusi. Peatutakse ka Euroopa Liidu rände-, kliima- ja kaitsepoliitika arengutel. Tusk kohtub ka Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga.

Euroopa Komisjoni liikmed kohtuvad visiidi käigus Vabariigi Valitsuse liikmetega, et arutada teiseks poolaastaks seatud sihte. Samuti on kavas kohtumised Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidi, Riigikogu esimehe Eiki Nestori ning Riigikogu fraktsioonide ning komisjonide juhtidega.

Kõik külalised osalevad neljapäeva õhtul Kultuurikatlas toimuval Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisperioodi avatseremoonial ning sellele järgneval kontserdil Vabaduse väljakul. Eesistumise alguse tähistamiseks esinevad kontserdil sõnavõtuga nii Jüri Ratas kui ka Euroopa institutsioonide juhid.

Samal ajal külastab Eestit 70-liikmeline välisajakirjanike delegatsioon, kelle eesmärk on kajastada Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust. Visiidi raames külastavad Eestit ajakirjanikud tuntud rahvusvahelistest väljaannetest nagu BBC, Politico, Financial Times, Sunday Times, Guardian, El País, Süddeutsche Zeitung, Frankfurter Allgemeine Zeitung, Spiegel, Le Monde, Le Figaro, EuroNews, Reuters, Bloomberg, Wall Street Journal, Economist ja New York Times.

Jüri Ratase, Donald Tuski ja Jean-Claude Junckeri ühine pressikonverents toimub Kultuurikatlas reedel, 30. juunil kell 10.45.

Üritustele on vajalik ajakirjanikel eelnevalt akrediteerida.

Rohkem teavet Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ürituste kohta.

 

Allikas: eu2017.ee