Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa põllumehed protestisid EL-i põllumajanduspoliitika vastu

07.09.2015

Brüsselis toimus täna Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusnõukogu erakorraline istung, kus otsustati Euroopa põllumeestele eraldada 500 miljoni euro suurune abipakett. Istungi eel kogunes Brüsselisse umbes 3000 põllumeest, kes avaldasid meelt põllusaaduste madala kokkuostu hinna pärast.

Peamiselt Belgia, Prantsusmaa ja Saksamaa talunikud kurtsid, et piimasaaduste, sea- ja veiseliha, puu- ja juurviljade kokkuostuhinnad on nii madalad, et ei kata tootmiskulusid, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Hinnalanguses süüdistavad talunikud muuhulgas ka Venemaa kehtestatud impordipiiranguid, millest tekkiva kahju peaks farmerite meelest neile korvama Euroopa Komisjon. Euroopa põllumajandustootjate esindusorganisatsioonid on Euroopa Komisjonilt küsinud olukorra leevendamiseks luba maksta käesoleval aastal otsetoetused välja enne 1. detsembrit.

Euroopa Piimanõukogu asepresident Sieta van Keimpema sõnul on vaja teisi instrumente, et tänasest kriisist välja tulla. “Hinnad on langenud enamikele põllumeestele 30 kuni 40 protsenti ja sedasi lähevad farmid tõesti pankrotti,” nentis Keimpema.

 

Loe edasi: uudised.err.ee