Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Parlament näitas Oettingeri edasisele karjäärile rohelist tuld

12.01.2017

Euroopa Parlament andis neljapäeval heakskiidu otsusele, mille kohaselt saaks senine Euroopa Komisjoni digitaalmajanduse ja -ühiskonna volinik Günther Oettinger Komisjoni eelarve- ja inimressursside asepresidendi kohale.

Edasine protseduur näeb ette, et peagi ametist lahkuv europarlamendi president Martin Schulz edastab Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile mitmete europarlamendi komisjonide kirja, milles mainitakse, et Oettingeril on piisav töökogemus nimetatud ametikohaks.

Europarlamendi selline otsus oli ootuspärane, sest varem mitmel korral skandaalidesse sattunud Oettinger esmaspäeval toimunud kuulamisel mingeid libastumisi ei teinud. Väljaande Politico märkis nimetatud kuulamist kirjeldades, et Oettingeri varasemaid mõttelende arvestades oli viimane kuulamine “täiesti huumorivaba”.

Oettingeri võimalik tõusmine asepresidendiks on seotud sellega, et seni eelarve ja personali eest vastutanud asepresident Kristalina Georgieva läks oktoobris tööle Maailmapanka. Komisjoni president Jean-Claude Juncker tegi ettepaneku Georgieva kohale asuda Oettingerile, kes on aga viimasel ajal sattunud mitmetesse skandaalidesse. Näiteks sai palju vastukaja tema sõnakasutus hiinlaste kohta ning see, et ta kasutas Budapesti lendamiseks Kremli lobisti eralennukit.

Loe edasi: uudised.err.ee