Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Parlament lükkas prantsuse volinikukandidaadi tagasi

11.10.2019

Euroopa Parlamendi saadikud lükkasid neljapäeval tagasi Prantsusmaa esitatud volinikukandidaadi Sylvie Goulard’i. See võib tähendada Komisjoni töö alguse edasilükkumist kuu võrra.

Goulard, kellele eelmise nädala kuulamise järel Euroopa Parlamendi tööstuse (ITRE) ja siseturu (IMCO) komisjonide ühisistungil esitati kümneid lisaküsimusi, käis neljapäeval uuesti kuulamisel, misjärel komisjoni koordinaatorid otsustasid rohkem kui kahekolmandikulise enamusega ta tagasi lükata. Samas otsustas hiljem ka komisjonide täiskoosseis. 82 saadikut hääletas Goulard’i vastu, 29 olid poolt ja üks jäi erapooletuks, kirjutas väljaanne Politico.

Saadikute hinnangul ei andnud Goulard piisavalt selgeid vastuseid temaga seotud õigusalastele ja eetikat puudutavatele küsimustele. Kriitika kohaselt ei jäänud saadikud rahule tema vastustega selle kohta, kuidas ta väidetavalt kasutas europarlamendi saadikuna oma assistente sisepoliitilistel eesmärkidel, tema töö asjus USA konsultatsioonifirmas. Samuti tekitas saadikutes küsimusi temale antud portfelli sisu, kuna paljud peavad selle vastutusala liiga laiaks ja ebamääraseks.

 

Loe edasi: err.ee