Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Parlament kiitis heaks lennureisijate andmebaasi loomise

14.04.2016

Euroopa Parlament kiitis heaks andmebaasi loomise, mille abil saaksid liikmesriikide politsei ja prokuratuuri esindajad ligipääsu lennureisijate andmetele lendude puhul, mis lahkuvad või maanduvad EL-i territooriumil. Meede kiideti heaks häältega 461 poolt 179 vastu.

Terrorismi vastu võitlevad organisatsioonid on juba aastaid palunud taoline andmebaas luua, sest nende hinnangul aitaks reisjate kohta käiva teabe jagamine aidata efektiivsemalt jälgida kahtlust äratavaid isikuid, vahendas BBC.

Liikmesriigid peavad kahe aasta jooksul lennuandmete jagamise direktiivi lõimima oma seadusandlusesse. Kõnealust teavet koguvad lennukompaniid, kuid vastu võetud meetme kohaselt seab julgeolekuteenistustele kindlad reeglid, millal nad võivad teavet nõuda.

Pariisi ja Brüsseli terrorirünnakud on kasvatanud toetust taolise järelevalvemeetmete suhtes. Seetõttu teatas ka Euroopa Komisjon, et on hääletus tulemusega rahul ning lisas, et nende hinnangul on tegemist selge märgiga, et EL on valmis võitlema terrorismi ja organiseeritud kuritegevusega.

 

Loe edasi: uudised.err.ee

Vt ka Euroopa Parlamendi pressiteadet