Esita küsimus elik@nlib.ee

Esimesed prognoosid järgmise Euroopa Parlamendi koosseisu kohta

18.02.2019

Euroopa Parlament avaldas täna esimesed prognoosid kohtade jaotuse kohta 9. parlamendi koosseisus.

Parlamendi prognoosid põhinevad riiklike arvamusküsitluste andmetel, mis on tehtud 2019. aasta veebruaris riiklike valimisinstituutide poolt ja on kokku koondatud Kantar Public poolt.

Võttes arvesse tänaseid valimiseelistusi ja kohtade jaotust Euroopa Parlamendis pärast Brexitit, näeks parlamendi koosseis esimeste prognooside kohaselt välja palju killustatum kui varasemalt. Järgmises parlamendi koosseisus on vähem saadikuid (705) kui tänases (751).

Kõik andmed on võimalik alla laada parlamendi veebilehelt pressimaterjalide lehelt Excel tabelina. Tabelis leiab kõik andmed erakondade, nende viimaste valimistulemuste ja seotuse kohta Euroopa tasandi erakondadega. Samuti on tabelis andmed arvamusküsitlusi läbi viivate instituutide, valimite suuruste ja arvamusküsitluste läbiviimise aja kohta.

Parlament hakkab avaldama prognoose iga kahe kuu tagant kuni aprilli lõpuni jai gal nädalal mais enne valimisi. Esialgsed väljumisküsitlused avaldatakse 26. mail alates kella 18.00-st nende riikide kohta, kus neid tehakse ja kus valimised on lõppenud.

Allikas: europarl.europa.eu