Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Liit ravib üheskoos e-tervise süsteemi

21.07.2017

Euroopa Liidu riigid on nüüdseks teinud juba aastaid koostööd e-tervise valdkonnas, kuid tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski sõnul pole ühendus olnud uute lahenduste leidmisel piisavalt ambitsioonikas ja kiire. Ka Eesti tervise infosüsteem otsib endiselt viise, kuidas andmeid paremini töödelda ja eri osapooli kaasata.

Eesti ja Soome saavad olema esimesed Euroopa Liidu liikmesriigid, kes hakkavad patsientide terviseandmeid üle piiri liigutama. Aastal 2018. peaks tööle hakkama kahe riigi piiriülene digiretsepti kasutamine ning aasta hiljem peaks olema mõlemas riigis kättesaadavad ka patsiendi terviseandmed.

Kui esialgu soovis selle projektiga liituda 16 Euroopa Liidu riiki, siis suurem huvi säilis Eestis, Soomes, Horvaatias ja Rootsis. Riikide entusiasmi võib vähendada mitu asjaolu, alates sellest, et tervisandmeid peetakse väga tundlikuks informatsiooniks, kuni ühtsete tehnoloogiliste lahenduste väljatöötamise keerukuseni. Eesti ja Soome koostöö kasuks räägib see, et mõlemad kasutavad infosüsteemide andmevahetuskihti X-tee.

Loe edasi: uudised.err.ee