Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Liit nõustus Brexiti edasilükkamisega

22.03.2019

Euroopa Liidu liidrid nõustusid neljapäeval andma Ühendkuningriigi peaministrile Theresa Mayle kaks valikut Brexiti edasilükkamiseks, et vältida leppeta riigi lahkumist EL-ist 29. märtsil.

Kui Suurbritannia parlament kiidab lahkumisleppe heaks, siis nõustustakse Brexiti edasilükkamisega 22. maini. Kui parlament lepet heaks ei kiida, siis pakub Euroopa Liit siiski Brexiti edasilükkamist 12. aprillini.

Briti peaminister Theresa May saabus tippkohtumisele plaaniga taotleda 29. märtsiks kavandatud Bexiti edasilükkamist kolme kuu võrra, et võimalda parlamendil tagada kontrollitud üleminek.

Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski sõnul nõustus May Euroopa Liidu pakkumisega. “Ma rääkisin täna õhtul korduvalt Mayga ja mul on heameel kinnitada, et me jõudsime selles osas kokkuleppele,” sõnas Tusk ööl vastu reedet.

“Mul endal on isiklikult kahju, et lisaaega pidi paluma, kuid see annab parlamendile aega Brexiti osas lõpliku otsuse langetamiseks,” ütles May ise ajakirjanikele.

23.-26. maini peetakse Euroopa Parlamendi valimised ja Brexiti pika edasilükkamise korral peab Suurbritanniasarnaselt teiste liikmesriikidega valimised läbi viima.

 

Loe edasi: err.ee