Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Liit nõudis ÜRO Inimõiguste Nõukogus ja OSCE-s Eston Kohveri vabastamist

24.06.2015

Euroopa Liit tõstatas täna ÜRO Inimõiguste Nõukogus Eston Kohveri küsimuse, kutsudes Venemaad üles lõpetama rahvusvahelise õiguse rikkumine ning Eesti kodaniku viivitamatult vabastama.

Tänasel ÜRO Inimõiguste Nõukogu 29. istungjärgu istungil tõstatas Euroopa Liit Eston Kohveri küsimuse päevakorrapunkti all, kus käsitletakse kõige tõsisemaid inimõiguste rikkumisi.

Möödunud neljapäeval tegi Euroopa Liit samasisulise avalduse ka Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE). Euroopa Liidu avaldusega OSCE-s ühinesid Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Gruusia, Island, Makedoonia*, Montenegro, Moldova, Norra ja Ukraina.

Eston Kohveri vabastamist nõudva avalduse tegid OSCE-s ka Ameerika Ühendriigid ja Kanada.

“Eston Kohveri röövimine Eesti Vabariigi territooriumilt FSB poolt ja ebaseaduslik kinnihoidmine Venemaal on jõhker rahvusvahelise õiguse rikkumine, mis on kestnud praeguseks juba enam kui 9 kuud,” ütles välisminister Pentus-Rosimannus. “Oleme tänulikud kõigile oma liitlastele ja partneritele, kes tõstatavad seda küsimust Venemaaga ka kahepoolselt ning aitavad meil rahvusvahelist survet hoida, et röövitud Eesti kodanikul lastaks koju pere juurde naasta,” rõhutas välisminister.

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
6377 654
588 55 171
press@mfa.ee

*Endine Jugoslaavia Makedoonia Vabariik

 

Allikas: Välisministeerium