Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Liidu välisministrid laiendasid isikute ringi, kellele kehtestatakse sanktsioonid seoses Venemaa agressiooniga Ukrainas

09.02.2015

Tänasel Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel Brüsselis võeti vastu otsus laiendada isikute ringi, kelle suhtes kohaldatakse piiravaid meetmeid seoses Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse ohustamise või kahjustamisega.

Euroopa Liit kehtestab viisakeelu ja varade külmutamise täiendavalt veel 19-le isikule ja 9-le organisatsioonile. Sanktsioonid kehtestatakse nii Ukraina idaosa venemeelsetele separatistidele kui ka võimutegelastele Venemaalt. Otsus jõustub 16. veebruaril.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on samaaegselt Saksamaa ja Prantsusmaa liidrite eestvedamisel käimas veelkordne diplomaatiline pingutus, et leida lahendust Venemaa agressiooni tulemusel tekkinud olukorrale, kuid isikute lisamine sanktsioonide nimekirja otsustati sellest hoolimata konsensuslikult. “Me oleme Putini režiimi poolt kuulnud liiga palju lubadusi ja tühje sõnu ja sellele pole järgnenud mingit reaalset olukorra paranemist Ukrainas. Seetõttu oli tänane otsus täiendada sanktsioonide all olevate isikute nimekirja vajalik,” märkis välisminister Keit Pentus-Rosimannus. Nüüdseks on selles sanktsiooninimekirjas kokku 151 isikut ja 37 organisatsiooni.

ELi senised piiravad meetmed vastusena Ukraina kriisile: http://www.consilium.europa.eu/en/policies/sanctions/ukraine-crisis/.

Allikas: Välisministeerium