Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Liidu uue alkoholistrateegia suunas

27.04.2015

Alkoholi kuritarvitamise otsesed ja kaudsed sotsiaalsed kulud on Euroopas äärmiselt kõrged, näiteks 2010. aastal oli see summa hinnanguliselt 156 miljardit eurot. Kusjuures alkohol võib põhjustada ülekaalulisust, kuna sisaldab palju kaloreid.

EP täiskogul on esmaspäeval, 27. aprillil arutelul ELi uus alkoholistrateegia, muu hulgas idee muuta kohustuslikuks kalorite arvu kandmine pudelile. Jälgi debatti otseülekandes ja vaata meie graafikult, kuidas jaguneb alkoholi tarbimine liikmesriigiti.

“Info andmine tarbijatele on oluline, kuid ühtlasi on vaja mõõta sellise meetme adekvaatsust ja tõhusust. Kui kõnealuse märgistamisega ei kaasne tervemaid eluviise, siis ei tasu seda pidada mantraks, mis tagab parema elu,” ütleb EP resolutsiooni koostamises osalenud Alberto Cirio, kes esindab parlamendis Rahvaparteid ja Itaaliat.
Sotsiaaldemokraatide ja Ühendkuningriigi saadiku Glenis Willmotti sõnul on alkoholiga seotud üle 60 kroonilise haiguse ja ülekaalulisus, kuid paljud inimesed ei teadvusta endale kalorite kõrget taset alkoholis. “Näiteks suur klaas veini sisaldab sama palju kaloreid kui koogitükk. Tarbijatel on teadlike otsuste tegemise nimel õigus selgele ja ausale märgistamisele,” lisab parlamendi seisukoha valmimise juures olnud Willmott.

Esmaspäeva õhtul täiskogul Eesti aja järgi kell 18.30 algavat debatti saab jälgida otseülekandes. Resolutsiooni hääletus on kavas teisipäeva päeval.