Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Liidu toetusel rahastatakse Balti riikide väikeettevõtjaid 123 miljoni euroga

06.03.2018

Euroopa Investeerimisfond (EIF) ja Swedbank kirjutasid alla mikrorahastamislepingule, mille eesmärk on toetada Euroopa tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programmi (EaSI) raames Eesti, Läti ja Leedu mikroettevõtjaid.

Tänu Euroopa Komisjoni rahalisele toetusele annab Euroopa Investeerimisfond tagatise, mis võimaldab Swedbanki Balti üksusel toetada Balti riikide mikroettevõtjaid järgmisel kolmel aastal kuni 123 miljoni euroga. Selle kokkuleppe raames annab toetust ka Euroopa investeerimiskava keskmeks olev Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fond (EFSI).

«Euroopa Liidu rahalise toetuse abil loob Swedbank Balti riikide mikroettevõtjatele, sealhulgas noortele ettevõtjatele ja töötutele paremad rahastamisvõimalused. Neid võimalusi saavad kasutada umbes 5000 Eesti, Läti ja Leedu väikeettevõtjat. See rahaline toetus näitab taas, et Euroopa Komisjon on täielikult pühendunud tööhõive suurendamisele Euroopas ja sellele, et rohkem inimesi, eriti need, kes on tööturul kõige haavatavamad, leiaksid tööd,» sõnas Euroopa tööhõive, sotsiaalküsimuste, oskuste ja töötajate liikuvuse volinik Marianne Thyssen.

Loe edasi: postimees.ee