Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Liidu asjade komisjoni seminar – jagamismajandusest isejuhtivate autodeni

04.05.2016

Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) eestvedamisel toimub neljapäeval 19. mail Riigikogu konverentsisaalis seminar „Innovatsioon transpordilahendustes: jagamismajandusest isejuhtivate autodeni“.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul peitub uuenduslike transpordilahenduste, nagu sõidujagamine või isejuhtivad autod, kasutuselevõtus suur keskkonnahoiu ja Euroopa Liidu kliimapoliitika eesmärkide täitmise potentsiaal. „Oluline roll on siin tehnoloogial, mis aitab majandusel muutuda targemaks ja paindlikumaks,“ lisas ta.

„Inimeselt inimesele majandus sisaldab endas ressursisäästu transpordis nii energia kokkuhoiu, kui ka seniste kasutamata ressursside käikulaskmise moel,“ ütles Palling.

Teema on aktuaalne tulenevalt Euroopa Liidu kliimapoliitika eesmärkidest. Nimelt on soov vähendada aastaks 2050 kasvuhoonegaaside heidet 80–95 protsenti võrreldes aastaga 1990.

Seminari avakõne peab Euroopa Komisjoni siseturu volinik Elżbieta Bieńkowska.

Esimeses paneelis otsivad keskkonnaministeeriumi asekantsler Meelis Münt, Tallinna Tehnikaülikooli transpordi ja logistikaga tegelev professor Dago Antov ja Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja asetäitjat Indrek Gailan vastust küsimusele, milline on transpordisektori roll Euroopa Liidu kliimapoliitikas ja kuidas vähendada selle sektori energiasõltuvust ning keskkonnamõju.

Jagamismajanduse kogemustest räägib teises paneelis Taxify esindaja Markus Villig. Innovaatilistest ideedest räägivad isejuhtivate autode mõtteviisi kandja Marten Kaevats ja Stariship Technologies eestkõneleja Allan Martinson.

Seminar on jätkuks tänavu veebruaris toimunud jagamismajanduse teemalisele konverentsile.

 

Lähem info: Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon