Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Komisjoni soovitused kattuvad Eesti majanduspoliitiliste suundadega

13.05.2015

Stenbocki maja, 13. mai 2015 – Euroopa Komisjon avaldas täna majanduspoliitilised soovitused Euroopa Liidu liikmesriikidele 2015. ja 2016. aastaks, mis põhinevad iga riigi majandusliku olukorra põhjalikul hindamisel.

Peaminister Taavi Rõivase sõnul on komisjoni soovitused Eestile ka seekord valitsuse majanduspoliitikat toetavad.

„Euroopa Komisjoni soovitused Eestile toetavad valitsuse kavas olevaid samme,“ ütles Rõivas. „Need puudutavad töövõimereformi, madalapalgaliste tööturul osalemise stimuleerimist, kutsehariduse ja tööturu ning teadus- ja arendustegevuse ja majanduse vajaduste paremat integreeritust.“

Rõivas lisas, et rääkis Eesti majanduspoliitilistest sihtidest ka oma viimasel kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga, kes toetas valitsuse kavandatavaid samme majanduskasvu edendamise nimel.

„Eesti võtab Euroopa Komisjoni arvamust tõsiselt,“ ütles Rõivas. „Oleme rahvusvahelist tuge alati väga oluliseks pidanud.“

Euroopa Komisjoni igal kevadel esitatavad riigipõhised soovitused näitavad, millised reformid on igas riigis kõige olulisemad ja vajalikumad selleks, et soodustada majanduskasvu ja töökohtade loomist. Liikmesriigid arvestavad nendega oma eelarvete koostamisel ning majanduspoliitika kujundamisel.

Varem on Eestile soovitatud ka transpordisektori energiasäästu suurendamist ning haridussüsteemi tõhustamist. Arvestades komisjoni soovitusi on Eestis käimas haridusvõrgu reform. Tehtud on suuri investeeringuid ühistranspordi edendamiseks ja suurendatud ressursside tarbimise maksustamist.

Allikas: Vabariigi Valitsus