Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Komisjoni asepresident Katainen tutvustab Eestis Euroopa investeerimiskava

02.06.2015

Täna viibib Tallinnas Euroopa Komisjoni asepresident ja majandusvolinik Jyrki Katainen, et tutvustada siinsetele poliitikutele, ettevõtjatele ja üliõpilastele Euroopa investeerimiskava.

Asepresident Katainen kohtub peaminister Taavi Rõivase, rahandusminister Sven Sesteri, majandus- ja taristuminister Kristen Michali ning ettevõtlusminister Urve Paloga. Samuti on kavas kohtumised Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja majanduskomisjoni liikmetega ning pankurite ja riskikapitaliinvestoritega. Jyrki Katainen külastab ka osaühingut Skype Technologies ja kohtub selle tegevjuhi Andrus Järgiga. Koos peaminister Taavi Rõivasega osaletakse debatil „Euroopa majanduse hetkeseis”.

Asepresident Katainen ütles: „Mul on väga hea meel, et saan külastada Eestit ja rääkida Euroopa investeerimiskavast kohalike ettevõtjate, valitsuskabineti liikmete ja tudengitega. Eesti on innovatsiooni ja ettevõtlusse tehtavate investeeringute poolest Euroopas esirinnas ja näitab teistele Euroopa riikidele head eeskuju. Üks hea näide Eesti edumeelsusest on riigi kõrgelt arenenud digitaaltaristu. Soovin koos oma kolleegi, asepresidendi Andrus Ansipiga Euroopas välja arendada tõeliselt ühtse digitaalse turu ning see on ka Euroopa investeerimiskava oluline osa.”

Euroopa Investeerimiskava raames kaasatakse järgmise kolme aasta jooksul (2015–2017) vähemalt 315 miljardi euro ulatuses avaliku ja erasektori investeeringuid. Investeerimiskava koosneb kolmest osast.

Euroopa Strateegiliste Investeeringute Fond peaks tegevust alustama selle aasta septembris. Euroopa Investeerimispank (EIP) on juba välja kuulutanud mitu projekti, mida eelrahastatakse Euroopa investeerimiskava raames ning kus EIP tegutseb Euroopa Komisjoni strateegilise partnerina. Et süsteem oleks investorite jaoks läbipaistev, luuakse Euroopa investeerimisvõimaluste portaal. Uus tehnilise abi keskus aitab tagada, et projektid oleksid hästi struktureeritud ja vastaksid õiguslikele nõuetele.

Komisjon võttis 18. veebruaril vastu kapitaliturgude liitu käsitleva rohelise raamatu ning algatas konsultatsiooni kõikide huvipooltega. See on oluline algatus, mille eesmärgiks on takistuste kõrvaldamine ja rahastamisvahenditele juurdepääsu parandamine eriti väikeettevõtete jaoks.

Eesmärk on käia 2015. aasta oktoobriks läbi kõik 28 ELi liikmesriiki. Euroopa Investeerimiskava tutvustamiseks külastab asepresident aasta lõpus ka ELi mittekuuluvaid riike.

 

Allikas: Euroopa Komisjoni Esindus Eestis