Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Komisjon pole Gazpromi ettepanekute kohta Eestilt arvamust küsinud

04.01.2017

Konkurentsireeglite rikkumises süüdistatav Vene energiahiid Gazprom esitas möödunud aasta lõpus Euroopa Komisjonile ettepanekud uurimise lõpetamiseks ja trahvist pääsemiseks, kuid Eesti seisukohti ei ole komisjon konkurentsiameti ja majandusministeeriumi kinnitusel uurinud.

Gazpromi ettepanekute täpsemat sisu ei ole avalikustatud ning konkurentsiameti direktor Märt Ots ütles ERRile, et kahjuks ei ole neilgi selle kohta mingisugust infot.

“Antud asjaga tegeleb puhtalt Euroopa Komisjoni konkurentsi peadirektoraat, nemad meiega oma menetlusinfot ei jaga. Meie ka kahjuks ei tea üldse, millised läbirääkimised toimuvad, millised ettepanekud on Gazprom teinud – see sõltub täiesti komisjonist,” nentis ta.

Otsa sõnul ei ole Brüssel Eesti seisukohta küsinud ja ta ei tea, kas seda kavatsetakse teha. “Vastavalt regulatsioonile on see täiesti nende otsustada,” sõnas konkurentsiameti juht.

Ta lisas, et komisjonil on kaks võimalust – kas teha rikkumise korral trahv või lasta ettevõttel asjad korda teha ning trahvimisest loobuda. Otsa hinnangul on Balti riikide praegune olukord viie või kümne aasta taguse ajaga võrreldes märksa parem, kuid komisjon saab menetluse lõpetada ainult juhul, kui asjad on korda tehtud ja rikkumist enam ei ole. Kui Gazprom peaks karistuseta pääsema, oleks see Otsa arvates siiski ebaõiglane.

Loe edasi: uudised.err.ee