Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Komisjon esitas plaani ebaseadusliku veebisisuga võitlemiseks

29.09.2017

Euroopa Komisjon esitas neljapäeval veebiplatvormidele mõeldud suunised ja põhimõtted selle kohta, kuidas tõhustada vihkamisele, vägivallale ja terrorismile õhutava ebaseadusliku sisu ennetamist, avastamist ja eemaldamist.

Terroristliku sisuga materjali ning vägivallale ja vihkamisele õhutava veebisisu üha laialdasem kättesaadavus ja levik on tõsine oht ELi kodanike julgeolekule ja turvalisusele. Samuti õõnestab see kodanike usaldust veebikeskkonna vastu, mis on innovatsiooni, majanduskasvu ja töökohtade loomise oluliseks liikumapanevaks jõuks, seisab Euroopa Komisjoni pressiteates.

Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi sõnul pakub komisjon ebaseadusliku veebisisu probleemile toimivat ja kogu EL-i hõlmavat lahendust. “Tihedas koostöös õiguskaitse ja kodanikuühiskonnaga teeme kohustuste täitmise veebiplatvormide jaoks lihtsamaks. Meie suuniste hulgas on kaitsemeetmed liigagara kustutamise ärahoidmiseks ning nendega on tagatud läbipaistvus ja põhiõiguste, nagu sõnavabaduse, kaitse,” märkis asepresident Ansip.

Loe edasi: err.ee