Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Komisjon avalikustas ühist piirivalvet puudutava ettepaneku

15.12.2015

Euroopa Komisjon võttis täna vastu meetmepaketi, et hallata Euroopa Liidu välispiire ja kaitsta sisepiirideta Schengeni ala. Komisjon teeb ettepaneku luua Euroopa piiri- ja rannikuvalve ning alustada kõigi Schengeni ruumi sisenevate ja sealt väljuvate isikute süstemaatilist kontrolli.

“Vaba liikumise alal, kus puuduvad sisepiirid, peab Euroopa piiride haldamine olema jagatud vastutus. Rändekriis on meile selgelt kätte näidanud praeguse süsteemi lüngad ja nõrgad kohad. Samas peaks see süsteem tagama, et ELi standardid toimiksid. Seepärast on aeg kasutusele võtta tõeliselt integreeritud piirihaldussüsteem. Euroopa piiri- ja rannikuvalve koosneb toimimisvõimelisest ametist, kelle käsutuses on inimeste ja tehnilise varustuse reserv, ning liikmesriikide ametitest, kes jätkavad piiride igapäevast haldamist,” selgitas Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans.

Euroopa piiri- ja rannikuvalve koondab enda alla Euroopa piiri- ja rannikuvalve ameti, mis põhineb praegu liidu välispiiril tehtavat operatiivkoostööd juhtival agentuuril Frontex, ning piirihalduse eest vastutavad liikmesriikide ametiasutused, kes jätkavad välispiiride igapäevast haldamist.

Loe edasi: uudised.err.ee