Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Komisjon avaldas varuplaani leppeta Brexiti puhuks

20.12.2018

Euroopa Liit võttis kolmapäeval vastu varuplaani kaubanduse, transpordi ja rahanduse kaitseks juhul, kui Ühendkuningriik peaks 100 päeva pärast ühendusest leppeta lahkuma.

Euroopa Komisjon põhjendas sammu vajadusega tagada varumeetmed, mida on võimalik rakendada 30. märtsil 2019, et vähendada leppeta Brexiti kahjusid.

Euroopa Liit lubas muuhulgas ka, et EL-i riikides elavatele Briti kodanikele säiliksid leppeta Brexiti puhul ka praegused hüved, “juhul kui seda sama tagab Ühendkuningriik”.

Pakett katab 14 valdkonda, kus leppeta Brexit “tooks kaasa tohutuid häireid kodanike ja ettevõtete jaoks”. Valdkondade seas on finantsteenused, lennundus, toll ja kliimapoliitika.

Plaani järgi tagaks Euroopa Liit Ühendkuningriigi finantssektori firmadele ligipääsu Euroopa turgudele 12 kuuks, seda tingimusel, et ÜK ja EL-i finantsregulatsioonid püsivad võrdväärsetena.

Samuti lubatakse Briti lennufirmadel jätkata aasta vältel tegutsemist “ühtse Euroopa taeva” lennundusalal ja pikendatakse osa lennunduslitsentse.


Loe edasi: 
err.ee