Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa keeltepäeval avab Tallinnas taas uksed keeltekohvik

26.09.2017

Tänase Euroopa keeltepäeva puhul korraldab Euroopa Komisjoni Eestis esindus koostöös välisriikide saatkondade ja kultuuriinstituutidega Tallinnas taas keeltekohviku, kus kõik huvilised saavad 15-minutilistes lühitundides tutvuda rohkem kui 20 keelega. Üritus toimub Eesti Rahvusraamatukogu kohvikus Poogen kell 16–19, tunnid on tasuta ja registreeruda pole vaja.

Keelteoskus avab uksi, avardab maailma ja aitab leida tööd. Keeli on põnev õppida ja kasutada ning keeled ühendavad inimesi. „Kui oled mõelnud uue keele õppimisele, kuid ei suuda otsustada, millist keelt valida, siis võibolla aitab tänane keeltekohvik selles selgusele jõuda,“ kutsus Euroopa Komisjoni Eesti esinduse keelenõustaja Jana Laurend kõiki keelehuvilisi üritusest osa võtma.

Juba kümnendat korda järjest korraldas Euroopa Komisjoni esindus keeltepäeva puhul ka keeleteemalise veebiviktoriini kooliõpilastele. Tänavune viktoriin tutvustas nn eksitussõnu ehk selliseid sõnu, mida kirjutatakse või mis kõlavad teistes keeltes täpselt või peaaegu sama moodi nagu eesti keeles, aga mis on teise tähendusega. Viktoriinist võttis osa ligi 3000 õpilast. Peaauhinna, Samsungi tahvelarvuti, võitis loosi tahtel Avinurme Gümnaasiumi õpilane Ragmar.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse eestvedamisel toimuvatele Euroopa keeltepäeva üritustele on õla alla pannud ka Tallinna Ülikool, Gruusia, Hispaania, Hollandi, Jaapani, Kreeka, Leedu, Läti, Norra, Poola, Rumeenia, Rootsi, Taani ja Tšehhi saatkond ning Eesti Instituut, Soome Instituut, Prantsuse Instituut, Ungari Instituut, Goethe Instituut, Puškini Instituut, Briti Nõukogu, Ukraina Kultuurikeskus ja Eesti saksa keele õpetajate selts.

Esimese Euroopa keeltepäeva korraldasid Euroopa Komisjon ja Euroopa Nõukogu 2001. aastal Euroopa keelteaasta raames. Sellest ajast saadik tähistatakse seda päeva selleks, et suurendada teadlikkust Euroopa kultuurilisest ja keelelisest mitmekesisusest ning tiivustada inimesi elukestvale keeleõppele.

Lisateave: https://ec.europa.eu/estonia/20170926_Euroopa_keeltepaev_et

Allikas: Euroopa Komisjoni esindus Eestis