Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Investeerimisfondi ja LHV Panga tagatisleping võimaldab anda soodsaid laene Eesti mikroettevõtjatele

24.05.2016

Euroopa Investeerimisfondi ja LHV Panga vahel sõlmitud tagatisleping hõlmab 12 miljoni euro suurust laenuportfelli, sealhulgas idufirmasid asutavad noored ettevõtjad, etnilised vähemused ja mikroettevõtjad, kellel on piiratud juurdepääs krediidile.

Uus laenutoode „LHV mikrolaen“ toodi sel nädalal turule. Laenutaotlemise protsess on veebipõhine, automaatne ja klientide jaoks võimalikult kasutajasõbralik.

LHV Panga tegevjuht Erki Kilu sõnas: „Oleme uhked, et saame tuua Eesti turule just mikroettevõtjatele suunatud laenutoote. See uus mikrolaen pakub suuremaid võimalusi Eesti ettevõtjatele ja äriühingutele, kellel oleks muidu raske saada laenu sobivatel tingimustel. Meil on hea meel anda mikrolaenu, millel on mõistlikud finantsnõuded – vaja ei ole tagatist ega omafinantseeringut – ning mida saab taotleda kiiresti ja automaatselt, kasutades meie e-kanaleid.“

Tegemist on Euroopa tööhõive ja sotsiaalse innovatsiooni programmi (EaSI) esimese Eesti mikroettevõtjatele suunatud mikrorahastamislepinguga. EaSI tagatisskeem võeti kasutusele 2015. aasta juunis ning seda rahastab Euroopa Komisjon ja haldab Euroopa Investeerimisfond.

Mikroettevõtjad, kes soovivad EaSI programmi raames Eestis mikrolaenu taotleda, leiavad teavet ja saavad täita laenutaotluse otse LHV Panga veebilehelt www.lhv.ee.

Lisateavet ELi mikrorahastamise ja sotsiaalse ettevõtluse toetamise kohta leiab järgmistelt veebisaitidelt:
EaSI programm
ELi toetus sotsiaalsele ettevõtlusele

Allikas: Euroopa Komisjoni Esindus Eestis