Esita küsimus elik@nlib.ee

Esimest korda toimuv Euroopa spordinädal kaasab Eestis üle 80 000 koolinoore

01.09.2015

7.-13. september saab esmakordselt toimuma üleeuroopaline spordinädal. Eestis toimuva kampaania peamiseks sihtgrupiks on käesoleval aastal valitud kooliealised noored ja Spordinädal 2015 eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele Eestimaa noortele toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi.

Uuringud näitavad, et Eesti lapsed liiguvad piisavalt kuni 8. eluaastani, kuid sellest vanusest alates on trend langev. Päevas liiguvad noortest tunni vähemalt tund aega 27% poistest ja 13% tüdrukutest. See on kaasa toonud asjaolu, et vahemikus 2003-2012 on rasvunud laste arv kasvanud 5-6 korda.

Eestis spordinädalat koordineeriva liikumisharrastuse katusorganisatsiooni Ühendus Sport Kõigile presidendi Gunnar Krafti sõnul on väga positiivne, et Euroopa Liidu institutsioonides pööratakse liikumisharrastusele aina enam tähelepanu. „Spordinädala algatus on kinnituseks, et riikide valitsuste tasemel ollakse teadlikumad liikumisharrastuse positiivsetest mõjust rahva tervisele, töövõimele ja kindlasti ka inimeste heaolule ja meeleolule,“ ütles Kraft.

Spordinädal 2015 kalendrisse on juba kantud ligi 300 sündmust ja aktsiooni, millest enam kui 260 korraldavad üldhariduskoolid, kes kaasavad spordinädala tegevustesse enam kui 80 000 koolinoort. /…/

Spordinädalal on oodatud kaasa lööma kõik, sõltumata vanusest, huvidest ja kehalisest vormist. Veebilehel www.spordinadal.ee on esitletud spordinädala sündmuste kalender, mis annab hea ülevaate toimuvatest üritustest ja sündmustest. /…/

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni uus algatus, millega soovitakse populariseerida sporti ja liikumisharrastust. Spordinädala eesmärgiks on tõsta elanikkonna liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust. Spordinädal 2015 läbiviijad on Ühendus Sport Kõigile, Kultuuriministeerium, Eesti Olümpiakomitee, Eestimaa Spordiliit Jõud, Eesti Koolispordi Liit, piirkondlikud spordiliidud. Spordinädal 2015 partnerid ja toetajad on Euroopa Komisjon, Eesti Kultuurkapital, Konsum, Tallink, Nike, Sportland.

Ühendus Sport Kõigile tegeleb liikumisharrastuse koordineerimisega Eestis. Ühendusse kuulub 56 spordiühendust ja – klubi. Ühendus Sport Kõigile on Eesti Olümpiakomitee ning maailma tervisespordi katusorganisatsiooni TAFISA liige.

 

Allikas: Kultuuriministeerium