Esita küsimus elik@nlib.ee

ERR Washingtonis | Ansip: ühtne digitaalturg ei piira USA firmade tulekut Euroopa turule

01.06.2015

Euroopa Komisjoni asepresident, Euroopa ühtse digitaalturu eest vastutav volinik Andrus Ansip ütles Washingtonis, et vastupidiselt kartustele ei piira Euroopa Liit USA firmade tulekut Euroopa turgudele, vaid tema sõnul on ühtse digitaalturu eesmärk regulatsioonide vähendamine, mitte uute loomine.

Ansipi sõnul oli tema kindel soov, et esimene välisreis pärast ühtse digitaalturu strateegia vastuvõtmist oleks Ameerika Ühendriikides, kus huvi ühtse Euroopa turu vastu on ühtpidi suur, teisalt aga ettevaatlik, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Washingtonis viibides pidas Ansip mõttekojas Brookings ühe avaliku loengu, kohtus föderaalse kommunikatsioonikomisjoni juhiga, Valge Maja ametnikega, arvamusliidritega, aga ka ettevõtjatega, keda ühisturg kõige enam mõjutama hakkaks.

“Enamasti olid minu kohtumised suurte ettevõtete juhtidega, kes juba tegutsevad Euroopas, kuid ma võin kinnitada, et nad kõik on huvitatud sellest, et Euroopa Liidus tekiks ühtne digitaalne turg, et kaoks ära fragmenteeritus, mis takistab nende tegutsemist Euroopa turul,” rääkis Ansip.

“Küllap see nii on, et globaalsetel ettevõtetel on lihtsam Euroopa Liidus tegutseda siis, kui nad ei pea tegelema 28 erineva, suhteliselt väikese turuga, vaid saavad toimetada ühtsel Euroopa Liidu turul. Ka suurenevad Eesti inimeste võimalused saada osa maailmas kõige parematest digitaalsetest teenustest,” lisas ta.

 

Loe edasi: uudised.err.ee