Esita küsimus elik@nlib.ee

ERR Strasbourg'is: Ungari ja Poola karistamine on vähetõenäoline

18.09.2018

Euroopa Parlament kutsus eelmisel nädalal üles algatama karistusmenetluse Ungari vastu seoses õigusriigi põhimõtete rikkumisega. Arutelu Euroopa Liidu põhiväärtustest kinnipidamise üle Ungaris ja Poolas jääb Euroopas kõlama pikaks ajaks, karistamiseni jõudmine on aga vähetõenäoline.

Arutelu õigusriigi põhimõtetest kinnipidamise üle Ungaris läks Euroopa Parlamendi istungil Strasbourg’is üsna tuliseks. Raportöör Judith Sargentini leidis, et karistusmenetluse algatamiseks on põhjust enam kui küll, vahendas “Välisilm”.

“Ungari valitsus on edukalt vaigistanud iseseisva meedia. Ta on pannud akadeemia rihma otsa ja tulevased põlvkonnad ei õpi hindama kriitilist mõtlemist. Ta on vahetanud vabad kohtunikud välja nende vastu, kel on režiimiga lähedasemad sidemed. Ta on öelnud, millistes kirikutes on lubatud jumalat teenida ja millistes mitte. Ta teeb elu vaevaliseks mittetulundusühingutele, kes pakuvad abi näiteks kodututele, migrantidele ja põgenikele ning marginaliseeritud gruppidele nagu romad. Need on teenused, mis, et ülekohut suurendada, kergendavad kohalike omavalitsuste tööd ja on sageli rahastatud Euroopa Liidu poolt,” rääkis Sargentini, kes on Roheliste/Euroopa Vabaliidu fraktsiooni liige.


Loe edasi: 
err.ee