Esita küsimus elik@nlib.ee

ERR Strasbourg'is: Contel tuli vastu võtta europarlamendi saadikute kriitika

13.02.2019

Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles teisipäeval Euroopa Parlamendis, et Euroopa Liit peab näitama üles rohkem solidaarsust immigratsiooniküsimustes, säästupoliitika asemel sotsiaalsele aspektile keskenduma ja end reformima. Tema kõne oli üsna diplomaatiline, kuid Itaalia viimase aja poliitika eest tuli tal parlamendisaadikuilt kriitika vastu võtta.

Itaalia peaminister astus parlamendi ette debatil Euroopa Liidu tulevikust. Seda ajal, mil Itaalia euroskeptiline valitsus on oma sooviga heldelt raha kulutada olnud vastasseisus Brüsseliga ja jõudnud pretsedenditusse tülli naaberriigi Prantsusmaa ja selle presidendi Emmanuel Macroniga, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Conte rääkis eelkõige immigratsioonist ja säästumeetmetest. “Euroopa poliitika tõmbas end seninägematus majanduskriisis külmade protseduuride taha, mis lõi ületamatu distantsi Brüsseli ja paljude ääremaade vahele, mis ei ole üksnes geograafiline,” ütles Conte.

Peaministri kõne oli siiski üsna diplomaatiline arvestades seda, millist poliitikat tema valitsus on ajanud. Kriitika tuli tal aga siiski vastu võtta.

 

Loe edasi: err.ee