Esita küsimus elik@nlib.ee

ERR Riias | Eurogrupp: reforme vajaval Kreekal on mitu kuud kaotsi läinud

24.04.2015

Kreeka on viimasel ajal küll reforme kiirendanud, kuid mitu kuud on läinud kaotsi, tõdesid euroala rahandusministrid Riias alanud mitteametlikul kohtumisel.

Poliitiline huvi eurogrupi, pankade ja Kreeka vahel kokkuleppele jõuda on aga suur. Kreeka esindajad soovivad, et Euroopas mõistetaks, et nad ei saa anda katteta lubadusi. 11. mail koguneb Eurogrupp taas.

Kreeka delegatsioon saabus rõõmsal meelel Läti rahvusraamatukogu hoonesse euroala kolleegidega kohtuma, ehkki ammuoodatud reformikava neil ikka esitada polnud. Nii ei saadud ka täna otsustada, kas Ateena saab järjekordse, seekord üle seitsme miljardi euro suuruse krediidi või mitte. Eriti häirivad teisi euroala riike kreeklaste ülisuured kulutused pensionidele ja palkadele, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Eurogrupi president Jeroen Dijsselbloem rõhutas, et aeg saab ümber. “Palju aega on viimasel kahel kuul läinud kaduma. On täiesti selge, et läbirääkimised võiksid olla palju edukamad. Ei saa rääkida ka kaugemast tulevikust, kui ei suudeta lähikuude tegevuse osas kokku leppida. See on praegu meie prioriteet,” ütles eurogrupi juht.

 

Loe edasi: uudised.err.ee