Esita küsimus elik@nlib.ee

ERR Londonis | Analüütik: May võib Brexiti poliitika pakkumisega hätta jääda

23.11.2017

Euroopa Liit ootab Suurbritannialt lähiajal liidust lahkumise arvega nõustumist, et Brexiti kõnelustega edasi liikuda. Briti peaminister Theresa May on aga kõneluste tupikseisust väljaviimisega raskustes, otsides lahendust, mis sobiks nii kodus kui ka Brüsselis.
Aktuaalne kaamera” rääkis Londonis inimestega Brexitist ning neilt oli kuulda palju halbu sõnu ning pettumust oma poliitikutes ja iseenda tehtud valikutes.

“Õhus oli entusiasmi ja rahvuslikku tunnet, et Brexit on midagi head. Aga Boris Johnson valetas kõigile ja andis aluseta lubadusi, me ei saanud sellest silmakirjalikkusest aru,” rääkis Sangi Shaema.

“Ma tegelen muusikaga ja praegu on nii, et tuleb lihtsalt rongile minna ja esinema minna, võib-olla varsti on vaja tööluba selleks, et mandrile minna, see on õudusunenägu,” kommenteeris Rob.

“Ta ei tea, mida ta teeb (Theresa May). See on kohutav otsus ja halb asi,” märkis Carl.

Taksojuht Tom kardab aga just seda, et rahvast hirmutatakse ja lõpuks Brexitit ei tulegi.

“Kõigil, kel on arvamus Brexiti kohta ja kes tahavad EL-st lahkuda, nende suu pannakse kinni neoliberaalse poliitkorrektse maffia poolt. Nad nimetavad sind rassistiks. See on naeruväärne,” rääkis Tom.
EL-i ravimiamet kolib Amsterdami ja pangandusjärelevalve Pariisi
Peaminister Theresa May konservatiivne partei on Brexiti küsimuses lõhki. Konservatiivse mõttekoja ResPublica juht Phillip Blond ütles, et konservatiivid võivadki selge Brexiti poliitika pakkumisega hätta jääda.

 

Loe edasi: err.ee