Esita küsimus elik@nlib.ee

ERR Brüsselis: üle poole eelmisel kuul Euroopasse saabunud põgenikest ei vasta EL-i varjupaigatingimustele

28.01.2016

Rohkem kui pooled detsembris Euroopa Liitu saabunud sisserändajatest on pärit riikidest, mille kodanikud ei vaja reeglina rahvusvahelist kaitset, leiab Frontexi seni avalikustamata raport.

Dokumenti tsiteerinud Euroopa Komisjoni asepresidendi Frans Timmermansi sõnul tuleb Tuneesiast ja Marokost Euroopasse saabuvad majandusimmigrandid kiiresti tagasi saata.

Immigratsiooni teemal tekitavad praegu palju kõneainet kaks veel ametlikult avaldamata raportit. Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans kergitas saladuskatet Frontexi raportilt, millest selgub, et varjupaigatingimustele ei vasta 60 protsenti detsembris Euroopa Liitu saabunud immigrantidest, vahendasid ERR-i raadiouudised.

“Rohkem kui pooled saabujatest tulevad riikidest, mille puhul võib eeldada, et neil pole põhjust põgenikestaatust küsida,” ütles Timmermans Hollandi meedias. Tõsisest trendimuutusest siiski ilmselt rääkida ei saa.

Rahvusvahelise migratsiooniorganisatsiooni hinnangul saabus sel kuul Kreekasse üle 45 000 immigrandi ja põgeniku, kellest 90 protsenti on Süüriast, Afganistanist ja Iraagist. Sellegi poolest pöördub immigratsioonidebatt üha sagedamini tagasisaatmisküsimuse juurde, mille puhul täna positiivseid näiteid napib.

 

Loe edasi: uudised.err.ee