Esita küsimus elik@nlib.ee

ERR Brüsselis: ELi siseministrite kohtumise väljavaated pole kuigi helged

14.09.2015

Euroopa Liidu siseministrid püüavad kriisikohtumisel Brüsselis kokku leppida 160 000 varjupaigataotleja ümberpaigutamises, et rändekriisi ohjeldada.

Euroopa Komisjoni kohustuslike kvootide kava on mitmes Ida-Euroopa riigis tekitanud teravat vastuseisu. Siseminister Hanno Pevkuri sõnul on Eesti valmis vastu võtma umbes 500 põgenikku.

ELi siseministrid peaksid täna otsustama 160 000 varjupaigataotleja saatuse. Kohtumise eel polnud väljavaated kuigi helged. Suvel ei suutnud liikmesriigid kokkuleppida 40 000 põgeniku ümberpaigutamises, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Üha suuremat hoogu koguv rändekriis sundis Euroopa Komisjoni välja käima täiendava 120 000 põgeniku ümberpaigutamise kava, et aidata Kreekal, Ungaril ja Itaalial põgenikesurvega toime tulla. Mitmed Ida-Euroopa riigid, nende hulgas Ungari, kellele Brüssel abi pakub, ei taha aga uutest kvootidest kuuldagi.

Eesti alaline esindaja EL-i juures Matti Maasikas nentis, et arutelud on tõsised ja väga keerulised. “Kõik tunnistavad, et on kriis, aga eri liikmesriikidel on eri probleemid.”

Eesti valitsus on Euroopa Komisjoni uue varjupaigataotlejate jaotuskavaga põhimõtteliselt nõus, ütleb siseminister Hanno Pevkur. Põgenike ümberpaigutamine on aga vaid väike tükike kogu lahendusest, nendib ta.

 

Loe edasi: uudised.err.ee