Esita küsimus elik@nlib.ee

ERR Brüsselis: EL suurendab panust julgeolekusse, kuid vähendab tõukefondide raha

17.11.2016

Brüsselis jõuti neljapäeva varahommikul kokkuleppele Euroopa Liidu järgmise aasta eelarves. Võrreldes tänavusega suunatakse rohkem raha julgeolekumeetmetesse, samas vähendatakse tõukefondide raha.

Euroopa Parlamendi, Komisjoni ja liikmesriikide eelarvevaidlused päädivad enamasti kokkuleppega detsembris, kui kõigil on piltlikult öeldes selg vastu seina. Eesistujal Slovakkial õnnestus neljapäeva varahommikul see tava murda, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Meil on kokkulepe EL-i 2017. aasta eelarves. Selleks kulus üle 18 tunni intensiivseid kõnelusi, see oli raske maraton, aga edukas,” ütles Slovakkia rahandusministeeriumi riigisekretär Ivan Lesay.

“Meil oli kõrge siht ja seetõttu polnud läbirääkimised lihtsad,” kinnitas Euroopa Komisjoni asepresident Kristalina Georgieva.

Euroopa Liidu järgmise aasta eelarve kohustused ulatuvad pea 158 miljardi euroni. Väljamaksete reale kirjutati 134,5 miljardit. Järgmise aasta eelarves on võrreldes tänavusega 11 protsenti vähem vahendeid struktuurifondides.

Seevastu tõuseb neljandiku võrra julgeolekumeetmete rahastamine.

 

Loe edasi: uudised.err.ee