Esita küsimus elik@nlib.ee

EPs sel nädalal: Ukraina, TTIP, delegatsioonid Washingtonis ja Jerevanis

16.03.2015

Komisjonide töönädalal tuleb parlamendis hääletusele finantsabi andmine Ukrainale ja arutelule atlandiülese vabakaubandusleppe (TTIP) läbirääkimised. Lisaks toimuvad nädala jooksul EP delegatsioonide visiidid Washingtoni ja Jerevani, kus päevakorral on vastavalt andmekaitseküsimused ja ELi idapartnerlus.

Kolmapäeval arutavad rahvusvahelise kaubanduse komisjoni liikmed koos kaubandusvoliniku Cecilia Malmströmiga investeeringute kaitset ja vastavate vaidluste lahendamist ELi-USA vabakaubandusleppe raames. Eraldi kuulamisel on päevakorral kaubandusleppest tõusev tulu Euroopa ettevõtetele ja tarbijatele.

Neljapäeval on rahvusvaelise kaubanduse komisjonis hääletusel 1,8 miljardi suuruse ELi finantsabi andmine Ukrainale. Tegemist on läbi aegade suurima toetusega Euroopa Liitu mittekuuluvale riigile.

Siseturukomisjonis on teisipäeval hääletusel autodesse paigutatava automaatse hädaabikõnesüsteemi eCall õigusloome.

Aasta on möödas Krimmi poolsaare annekteerimisest Venemaa poolt ja sel puhul toimub esmaspäeval EP julgeoleku ja kaitse allkomisjonis debatt olukorrast Ukrainas.

Lisaks on samas komisjonis samal päeval kavas küberjulgeolekule keskenduv kuulamine, millest võtavad osa ELi võrgu- ja infoturbeameti, Euroopa välisteenistuse ja Euroopa kaitseagentuuri esindajad.

Delegatsioonid

EP delegatsioon viibib terve nädala Washingtonis, kui kohtumistel USA kongressi ja valitsuse esindajatega keskendutakse andmekaitsele, jälitustegevusele ja lennureisijate broneeringuandmete edastamisele.

Lisaks kohtuvad EP saadikud esmaspäevast kolmapäevani Jervanis ametivendadega Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova ja Ukraina parlamentidest, kui Euronesti parlamentaarse assamblee raames on käsitlusel ELi idapartnerlus.

Allikas: Euroopa Parlament