Esita küsimus elik@nlib.ee

Euroopa Parlamendis sel nädalal: Junckeri investeerimiskava, Palestiina põgenikud, naistepäev

02.03.2015

Euroopa majanduse taaskäivitamiseks mõeldud nn Junckeri investeerimiskava kolm alustala – strateegiliste investeeringute fond, nõustamiskeskus ja projektide register – saavad sel nädalal parlamendis hinnangu. Väliskomisjonis võtab aga sõna Palestiina põgenikega tegelevat ÜRO agentuuri juhtiv Pierre Krähenbühl ning seose läheneva naistepäevaga toimub parlamendis mitmed üritusi.

315 miljardi euroni ulatuv Euroopa Komisjoni investeerimiskava on esmaspäeva pärastlõunal arutelul majandus- ja rahanduskomisjoni ning eelarvekomisjoni ühisistungil.

Lisaks esineb esmaspäeval väliskomisjonis Palestiina põgenikke abistava ÜRO organisatsiooni (UNRWA) peavolinik Krähenbühl, kui päevakorral on olukord regioonis ja agentuuri rahastamine.

EP naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjon koguneb istungile neljapäeval, kui koos saadikutega rahvusparlamentidest keskendutakse naiste mõjuvõimu suurendamisele. Kolmapäeval toimub aga parlamendis ajakirjanikele mõeldud seminar, kus arutelul on naiste olukord tööturul ja haridusmaastikul. Naistepäeva tähistatakse pühapäeval.

Maksude vältimine, Ebola

Arengukomisjonis on esmaspäeval kavas seminar, mis keskendub maksudest kõrvalehoidmise vastu suunatud võitlusele arengumaades.

Parlamendi teaduslike ja tehnoloogiliste võimaluste hindamise üksuses STOA toimub kolmapäeval kuulamine Ebola viirusega seotud arengutest. Teemadeks viiruse leviku jälgimine, võimalike nakatunute testimine ja vaktsiini väljatöötamine.

Itaalia president Sergio Mattarella ja Slovakkia president Andrej Kiska teevad parlamenti visiidi vastavalt teisipäeval ja kolmapäeval.

Allikas: Euroopa Parlament