Esita küsimus elik@nlib.ee

EP väliskomisjoni juht: Põhja-Korea kriis tuleb lahendada diplomaatilisel teel

08.09.2017

Millised peaksid olema Euroopa Liidu sammud vastuseks Põhja-Korea provokatsioonidele? Teemat lahkab videointervjuus parlamendi väliskomisjoni juht David McAllister.

Saadik McAllister (EPP, DE) on seisukohal, et vastuseks Põhja-Korea seni võimsaimale tuumakatsetusele tuleb maailmal saata Pyongyangile ühtne ja selge sõnum.

Põhja-Korea küsimus on neljapäeval, 7. septembril, päevakorral ka Tallinnas, kus toimub ELi välisministrite kohtumine.

Väliskomisjoni juhi sõnul on Põhja-Korea tuumakatsetuste puhul tegemist „tõsise provokatsiooniga, mis on suureks ohuks mitte ainult regionaalsele, vaid ka rahvusvahelisele julgeolekule”.

Kuigi senised sanktsioonid ei ole Pyongyangi raketi- ja tuumakatsetustele lõppu teinud, rõhutab McAllister vajadust diplomaatilise lahenduse järele. „Kui näiteks veelgi piirata naftasaaduste jõudmist Põhja-Koreasse, annaks see tugeva löögi majandusele ja lõpuks ka režiimile.“

Pingete eskaleerumise vältimisele peab kaasa aitama Hiina, kelle sõna Põhja-Koreas kuulda võetakse, lisab McAllister.

Arutelu täiskogul

Põhja-Korea hiljutiste raketi- ja tuumakatsetuste tõttu pinevaks muutunud julgeolekuolukord tuleb suure tõenäosusega arutelule järgmisel nädalal Strasbourgi täiskogul.

Põhja-Koreas aset leidvatele inimõigusrikkumistele juhtis parlament tähelepanu 2016. aasta jaanuaris vastu võetud resolutsioonis.

Allikas: europarl.europa.eu