Esita küsimus elik@nlib.ee

EP täiskogu 3.- 6. oktoober, Strasbourg

03.10.2016

Pariisi kliimakokkulepe: parlament valmis nõusolekut andma
Euroopa Parlament on valmis toetama Pariisis eelmise aasta lõpus saavutatud kliimakokkulepet. ELi ministrid andsid sellele oma heakskiidu reedel, 30. septembril. Hääletus nõusoleku andmiseks toimub suure tõenäosusega teisipäeval kell 13 (Eesti aja järgi).

Ülemkogu-eelne arutelu rände, Venemaa ja ELi kaubanduspoliitika teemal Kolmapäeva hommikul arutavad saadikud koos EL Nõukogu ja Euroopa Komisjoni esindajatega viimaseid arenguid ja edusamme rände- ja kaubanduspoliitikas ning ELi ja Venemaa suhteid. Tegemist on sisendiga Euroopa Ülemkogu 20.-21. oktoobril toimuvaks kohtumiseks.

Saadikud karmistavad ELi ekspordikeeldu “piinamisvahenditele”
Teisipäeval arutavad ja hääletavad saadikud uusi ELi reegleid, mis keelustavad kauplemise piinamis- ja hukkamisvahenditega.

Rändlustasud: kas “mõistliku kasutamise” klausel on mõistlik?
Teisipäeva õhtul toimuva arutelu teemaks on Euroopa Komisjoni “mõistliku kasutamise” ettepanek, mille eesmärgiks on vältida rändlustasude kaotamise kuritarvitamist.

Saadikud küsitlevad Euroopa Komisjoni huvide konflikti teemal
Teisipäeva õhtul esitavad saadikud Euroopa Komisjonile küsimusi praeguste ja endiste volinike huvide konfliktide ärahoidmise kohta.

Saadikud arutavad Kreeka majandusreformide olukorda
Teisipäeva pärastlõunal korraldab parlament avaliku kuulamise Euroopa Komisjoni voliniku Pierre Moscoviciga Kreeka kohanemisprogrammi teemal, sh.  selle mõju ning väljavaadete üle, mis puudutavad Kreeka ja kreeditoride vahelisi läbirääkimisi.

Allikas: Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis