Esita küsimus elik@nlib.ee

EP täiskogu 3.- 6. aprill, Strasbourg

03.04.2017

Brexit: saadikud reastavad tingimused EList väljaastumise kokkuleppele nõusoleku andmiseks
Kolmapäeval toimuval arutelul reastavad EP fraktsioonid oma prioriteedid Brexiti läbirääkimisteks. Seejärel hääletatakse resolutsiooni, milles ametlikult sätestatakse parlamendi peamised seisukohad ja eesmärgid läbirääkimisprotsessis.

Parlamendis peab kõne Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier
Uus Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier peab kõne teisipäeval kell 13 (Eesti aja järgi) algaval pidulikul istungil.

Meditsiiniseadmed: saadikud hääletavad rangemaid ELi ohutusnõudeid
Kolmapäeval hääletavad saadikud ettepanekut rangemate järelevalve- ja sertifitseerimisnõuete kehtestamiseks, et tagada meditsiiniseadmete, sh puusaliigese proteeside ja rinnaimplantaatide, nõuetele vastavus. Lisaks hääletavad saadikud ettepanekut, mis puudutab teabe- ja eetikanõudeid diagnostilistele meditsiiniseadmetele, mida kasutatakse nt raseduse ja DNA tuvastamisel.

Parlament hääletab EP heitkoguste mõõtmise uurimiskomisjoni soovitusi
Teisipäeval arutavad ja hääletavad saadikud soovitusi Euroopa Komisjonile ja liikmesriikidele, et parandada vead järelevalves ja eemaldada seaduslüngad hoidmaks ära uusi pettusi sõidukite heitkoguse mõõtmisel.

Andmeside rändlustasude ülempiirid: lõpphääletus EPs
Neljapäeval hääletavad saadikud EP ja ELi Nõukogu vahel saavutatud kokkulepet andmeside rändlustasude hulgihindade piiramise kohta. Arutelu sel teemal toimub kolmapäeva õhtul.

Saadikud kutsuvad üles lõpetama palmiõli kasutamise biokütustes
EL peaks tõhusamalt tegelema negatiivse keskkonnamõjuga, nagu elupaikade hävimine ja metsatustumine, mis tuleneb mittesäästlikust palmiõli tootmisest, ütlevad saadikud teisipäeval hääletusele tulevas resolutsioonis. Saadikud soovivad metsatustumisega seostatud taimeõlide kasutamise lõpetamist biokütustes aastaks 2020 ja ühtse sertifitseerimissüsteemi kasutuselevõttu ELi turule toodavale palmiõlile.

Arutelu vaenu õhutamise, populismi ja libauudiste teemal
Kolmapäeva pärastlõunal toimuval arutelul on luubi all vihakõne, populism ja nn libauudised (fake news) sotsiaalmeedias. Saadikud arutavad, kuidas EL saaks paremini neile nähtustele reageerida, et ära hoida demokraatliku protsessi segamist, eriti valimiste ajal.

Ukraina viisavabastus: lõpphääletus parlamendis
Neljapäeval tuleb hääletusele ELi Nõukogu ja Euroopa Parlamendi vahel saavutatud kokkulepe Ukraina kodanikele viisata ELi reisimise õiguse andmise üle. Viisavabaduse andmine jõustub suure tõenäosusega juunis.

Brasiilia riknenud liha eksport: saadikud pärivad komisjonilt aru ohtudest ELi tarbijatele
Esmaspäeva õhtul toimuval arutelul esitavad saadikud Euroopa Komisjonile küsimusi ELi jõudnud Brasiiliast pärit riknenud liha kohta. Nad tunnevad huvi, miks ELi piirikontrollid ei tuvastanud süstemaatilist toidupettust ja mis mõju on skandaalil käimasolevatele kaubandusläbirääkimistele Mercosuriga.

Inimõiguste teemalised resolutsioonid
Neljapäeval orienteeruvalt kell 11 (Eesti aja järgi) arutavad saadikud inimõiguste ja demokraatia teemalisi resolutsioone. Resolutsioonide hääletused toimuvad kell 13 (Eesti aja järgi).

 

Allikas: Euroopa Parlamendi Infobüroo Eestis