Esita küsimus elik@nlib.ee

EP täiskogu, 25.-26. mai 2016, Brüssel

25.05.2016

Madalmaade kuninga Willem-Alexanderi visiit
Kolmapäeval toimuval pidulikul istungil peab kõne Madalmaade kunigas Willem-Alexander. See on tema esimene kõne parlamendi täiskogu ees alates troonile asumisest 2013. aasta aprillis.

Andmekaitse: kas “privaatsuskilp” tagab piisava kaitse?
Kolmapäeval pärastlõunal arutavad saadikud Hollandi välisministri Bert Koendersi ja Euroopa Komisjoni voliniku Věra Jourovága EL-USA andmekaitseraamistiku ”Privacy Shield” teemal. Uus andmekaitseraamistik on USAs hoiustatavate ELi kodaniku isikuandmete kaitsmiseks ja peaks asendama Safe Harbour kokkuleppe, mis tühistati Euroopa Kohtu otsusega oktoobris 2015. Saadikud hääletavad selleteemalist mitteseadusandlikku resolutsiooni neljapäeval

Arutelu energialiidu teemal
Kolmapäeva pärastlõunal toimuval arutelul on tähelepanu keskmes ELi kodanike roll ELi energialiidus ja meetmed võitluses nn energiavaesusega. Resolutsiooni hääletatakse neljapäeval.
Resolutsioon, mille valmistas ette parlamendi saadik Theresa Griffin (S&D, UK) toetab ELi kavatsusi hõlpsalt kasutatavate hinnavõrdlusvahendite arendamise toetamiseks ja kutsub üles ELi rahastusega toetama energiatõhususe suurendamist, isetootmist ja teisi meetmeid, mis aitaksid tarbijatel oma energiakulusid vähendada.

Arutelu uute digitaalse ühtse turu ettepanekute teemal Andrus Ansipiga
Kolmapäeval arutab EP täiskogu digitaalse ühtse turu arendamise ettepanekuid, sealhulgas meetmeid ebaõiglase asukohapõhise piiramise e. geoblokeerimise ärahoidmiseks, postipakkide piiriülese kohaletoimetamise parandamiseks ja ELi tarbijate õiguste parandamiseks piirüleste tehingute puhul.

Muud päevakorrapunktid

Allikas: Euroopa Parlament