Esita küsimus elik@nlib.ee

EL mõistab hukka Venemaa rolli Süürias ja ähvardab uute sanktsioonidega

21.10.2016

Euroopa Liidu liidrid kaaluvad Brüsseli tippkohtumisel dokumendi koostamist, millega mõistavad hukka Süüria ja Venemaa sõjavägede rünnakud Aleppole ning ähvardavad kehtestada uusi sanktsioone, kui õhurünnakud jätkuvad.

“Euroopa Ülemkogu mõistab karmilt hukka Süüria režiimi ja selle liitlaste, eriti Venemaa poolsed rünnakud Aleppo tsiviilelanike pihta,” vahendab Reuters ülemkogu järelduste teksti mustandit.

“Need, kes rikuvad rahvusvahelisi inimõiguste seadusi, peavad vastutama. EL kaalub kõiki võimalusi, sealhulgas edasisi piiravaid meetmeid Süüria režiimi toetavate isikute ja üksuste vastu, kui praegused jõhkrad kuriteod peaksid jätkuma,” seisab dokumendis.

Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk teatas juba varem, et ei välista seoses Süürias toimuvaga uute sanktsioonide kehtestamist Venemaale. Ka Prantsusmaa presidendi Francois Hollande’i sõnul on uued sanktsioonid võimalikud, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Hollande ja Saksamaa liidukantsler Angela Merkel kohtusid kolmapäeval Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Hollande’i sõnul aga ei viinud kohtumine kuhugi, mistõttu võidaksegi uued sanktsioonid siiski kehtestada.

Loe edasi: uudised.err.ee