Esita küsimus elik@nlib.ee

EL: London ei ole endiselt teinud teostatavaid Brexiti-ettepanekuid

17.09.2019

Suurbritannia ei ole endiselt esitanud Brexiti lahkumisleppe Põhja-Iirimaa varuvariandile toimivaid alternatiive, teatas Euroopa Liit esmaspäeval pärast Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri ja Briti peaministri Boris Johnsoni kohtumist.

Juncker rõhutas Luxembourg’is toimunud kohtumisel, et seaduslikult teostatavate lahenduste pakkumine on Suurbritannia kohus, kui London soovib Iiri piiri kaitsemeetmest pääseda.

Sääraseid lahendusi ei ole veel pakutud, lisas ametkond.

Komisjoni teatel kinnitas Juncker kohtumisel komisjoni jätkuvat valmisolekut ja avatust uurida, kas võimalikud ettepanekud vastaksid varuplaani eesmärkidele.

Junckeri ja Johnsoni esimene silmast silma kohtumine olulist läbimurret ei toonud, kuid Downing Street nimetas kõnelusi konstruktiivseteks.

Lisaks Johnsoni ja Junckeri kõnelustele kohtusid esmaspäeval ka EL-i Brexiti pealäbirääkija Michel Barnier ja Briti Brexiti minister Stephen Barclay.

Johnson on öelnud, et London ei nõustu lahutusleppega, mis sisaldab Iiri kaitsemeedet, ega lükka lahkumist 31. oktoobrilt edasi, isegi kui see tähendab leppeta lahkumist.

 

Loe edasi: err.ee